Lions club Opava


 

Lions clubu Opava, který je součástí celosvětové organizace Lions club International poskytujeme sponzorský dar na projekt "Lions Eye" - Zdravá očka, který je zaměřen na screeningové vyšetření zraku dětí předškolního věku přístrojem Plusoptix 09.

Cílem projektu je provádění plošného screeningu těchto dětí, u kterých jsou pak včas zjištěné vady zraku léčitelné. Dnes toto měření hradí jen některé pojišťovny a ordinace a optiky, které jej provádějí si účtují od 150 - 400 KčLioni provádějí měření v mateřských školách ZDARMA .

Lions club international celosvětově


Obrázek

 

Jak většina z Vás možná ví slovo LIONS znamená v překladu z Anglického jazyka "LVI" (Lion = LEV). V případě naší organizace má i jiný význam:

Liberty = Svoboda
Intelligence = Porozumění
Our = Našich
Nation's = Národů
Safety = Bezpečí

(Svoboda, Porozumění, Bezpečí našich národů)

Historie a Fakta


Lions Club má dynamickou historii.. Společnost byla založena v roce 191. Jsme hlavně známi jako zastánci boje proti slepotě, ale jsme takédobrovolníci pro mnoho různých typů komunitních projektů - včetně péče o životní prostředí, pomáháme hladovýmseniorům a zdravotně postiženým

Lions club  je světovou největší věřejně prospěšnou organizací na světě. Má 1,35 millionů členů ,kteří patří do více než 45 000 lions klůbů celého světa. Je jedinou hunanitární organizací při OSN.

Lions jsou všude. Naše heslo je "We serve- Sloužíme" Jsme aktivní ve více než 206 zemích světa

Lions navrací zrak. Prováděním očních vyšetření, vybavením nemocnic aklinik, distribucí léků a zvyšováním povědomí o očních chorobách. . Rozšířili jsme náš závazek na zachování zraku prostřednictvím našeho mezinárodního programu SightFirst, který pracuje na odstranění slepoty.

Lions slouží mladým lidem. Naše komunitní projekty často podporují místníděti a školy prostřednictvím stipendiírekreaci a mentoring. Mezinárodně, nabízíme mnoho programů, včetně mírového plakátu Contest, Tábory pro mládež a Výměné pobyty Youth Exchange. Tyto pobyty umožňují dětem z celého světa navštěvovat rodiny v cizích zemích, zdokonalovat tak jazyka poznávat nové kultury.

Lions poskytuje grantyOd roku 1968 poskytll Lions Club International Foundation granty v hodnotě více než 700 millionů amerických dolarů.Společně naše nadace pomáhá komunitám postiženým v důsledku přírodních katastrof tím, že poskytují okamžité potřeby jakými jsou jídlo, voda, ošacení a zdravotní potřeby.

Odkazy


Lions youtube kanál : http://www.youtube.com/user/lionsclubsorg

Lions mezinárodní webová stránka : http://www.lionsclubs.org

Lions stránka Opavského klubu : http://www.lcopava.cz/index.php